1. kérdés
A Ruben Brandt-film megidézi a filmtörténet hőskorának egyik alapművét. A Lumiére-fivérek 1896 januárjában mutatták be A vonat érkezése c. filmjüket. De mi is volt az pontosan?
2. kérdés
Hány olyan festmény van a filmben elrabolt képek között, amely a 20. században készült?
3. kérdés
Amikor Kowalski kergeti Mimit Párizsban, felidéződik egy ikonikus kép a magyar származású fényképész, Brassa? egyik sorozatából. Kiket mutatott be az a fotósorozat a párizsi éjszakából?
4. kérdés
Igaz az állítás, hogy a Ruben Brandt, a gyűjtő egy heistfilm?
5. kérdés
Melyik klasszikus festmény NEM szerepel a filmben?
6. kérdés
Melyik filmrendező csilingel jégkockaként Mike Kowalski poharában a film számos jelenetében? Annyit segítünk, hogy a feszültségkeltés nagymesteréről van szó.
7. kérdés
Marcel Duchamp híres ready made műve, a Forrás c. alkotás igazából egy porcelán vécécsésze, felfordítva. Igaz, hogy a vécécsésze gyártójának az aláírása szerepel a művön?
8. kérdés
A film egyik jelenetében Ruben Brandtot elrabolja egy postás, majd kiugrik vele a repülőgépről. Miért pont Arles-be, ebbe a dél-franciaországi városba kézbesíti Rubent a posta?
9. kérdés
Amikor Kowalski agyoncsap egy szúnyogot, az utána maradó vérnyom ismerős alakzatot rajzol ki: a Batman-logót. Mikor született meg Batman, a szuperhős karaktere?
10. kérdés
A filmben szerepel egy tokiói pop-art kiállítás, ahol Mimiék „performanszot” adnak elő. Mit rövidít a „pop” ennek a képzőművészeti irányzatnak a nevében?